Tarihçe

- Cobix 2013 senesinde Magusa şehrinde kurulmuş bir firmadır. Firmanın önceki faaliyetleri daha önceden Matcob Bilgisayar Hastanesi ile yapıldı. Arge çalışmalarımızın hız kazanması nedeniyle personellerin ve iş ortakların sadece Ar-Ge çalışmasını yapabilmesi için COBİX YAZILIM ARGE TEKNOLOJİLERİ İÇ VE DIŞ TİCARET Ltd. şirketi kuruldu.

- Cobix'in yeni yatırımları arasında yer alan teknoloji;tam otomasyonlu modern üretim alanı ile, gelişmiş malzeme içerikli teknolojileri uzman kadrosu ile uygulamakta ve bunları Türkiye, K.K.T.C ve dünya pazarına sunmakta olup; savunma sanayii, enerji, sağlık, otomotiv, tekstil, turizm, metalurji ve kimya gibi farklı endüstrilerin ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Ar-Ge alanındaki gücü ile Cobix bu alanlardaki öncü kuruluşlar arasında yer alabilmek için web ve otomasyon uygulamaları üzerine odaklanmaktadır.

K.K.T.C. ve T.C. için faaliyetleri

- Ülke'nin modern kentleşme oluşumunda önemli bir misyon üstlenen Cobix yazılım teknolojileri, iddialı projeleriyle Ülke’nin farklı noktalarına yayılmış portföyün yönetimini sürdürmekte, bir yandan da yeni projeler üzerinde çalışmaktadır.

- Adından başarılarıyla ve övgüyle söz ettiren Cobix, kurumsal sosyal sorumluluk bilincine daima sahip olmuştur. Aynı zamanda kamu kuruluşları için desteklerini sürdüren ve topluma yaptığı hizmetleriyle büyüyen güzellikler sunmaktadır.

- Modern teknolojisiyle yüksek kalitede üretim yapan Cobix, 4 yıllık süre içinde yaptığı güzel üretimler yanında, güçlü ve deneyimli kadrosu ve türkiye ofisi olan Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde COBİX YAZILIM ARGE TEKNOLOJİLERİ İÇ VE DIŞ TİCARET Ltd. ile Ar-Ge'ye dayalı ürün geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

- K.K.T.C. ve T.C.'de özel sektörde kaliteli işler yapmakta olan, görevini eksiksiz olarak yerine getiren çalışmalar gerçekleştirmektedir.