Yönetim Kurulu ve Direktör Mesajları

Serkan KIRMIZI

DAÜ Üniversitesi - Bilgisayar Enformatik Bölümü 2000 yılında mezun olmuştur.

DAÜ Üniversitesi – Eğitim Bilimleri Master 2002-2004 yılları arasında çeşitli nedenlerden dolayı yarım bırakmıştır.

İş Tecrübesi

Computer 2000 – LEO System / Teknik Bölümde 1996-2003 yıllarında teknik servis vermiştir.

Last Digital / Web Tasarım Bölümünde 2003–2004 yıllarında Web Tasarım ve Sistem Güvenliği görevini üstlenmiştir.

Nethuse Network Ltd. / İş Ortaklığı 2004-2005 yıllarında yapmıştır. Wifi Sistem Kurulumları (ISP) – Sistem Analisti olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Okuduğu üniversitede almış olduğum eğitim ve bilgi donanımım sayesinde gerçekleştirdiği işlerin yanı sıra özel sektörde 2005 yılında Matcob Ltd. firmasının yöneticiliğine başlamıştır. MatCob Ltd. firmasında direktörlük süreci devam etmektedir.

Ayrıca özel sektörde 2012 yılında K.K.T.C. ofisi Cobix Ltd. firmasının yöneticiliğine başlamıştır. K.K.T.C. Cobix Ltd. firmasında direktörlük süreci devam etmektedir.

2014-2015 İskele Belediyesinin özel danışmanlığını yapmaktadır. İskele Belediyesi

Photo-card
Direktör
Cobix (K.K.T.C.) Yönetim Kurulu Üyesi

DAÜ, Bilgisayar Enformatik

Photo-card
Proje Yöneticisi & Yazılım Müh.
Cobix (T.C.) Yönetim Kurulu Üyesi

UKÜ, Bilişim Sistemleri Müh.

Aykut AKTAŞ

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliğinden 2009-2010 yılında mezun olmuştur.

Bilişim Sistemleri Mühendisliğini okuduğu dönemlerde aldığı dersler; Programlama ve İşletme dersleri olmak üzere iki alanda toplanmıştır.

Üniversite yıllarımda bitirme projesi olarak .Net alanında geliştirdiğim uygulamam Medical Technology Of The Future adlı çalışmaydı. Bu çalışma TCP bağlantı üzerinden Video, Audio ve Text transferlerini gerçekleştirdiğim projedir.

2010 yılı Ağustos ayı içerisinde TUBİTAK 1001 destek programına başvurmak amaçlı çeşitli çalışmalarda bulundum. GlobalNET Global Internet Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında geçici bir süre çalışmış.

Nokia Siemens Network ve Türk Telekom arasında gerçekleşen Web tabanlı Proje içerisinde rol almış. Google API kullanılarak düzenlenen haritalama kodları bu sistem içerisinde kullanılmaktadır.

Ankara’da Nurol Holding A.Ş. için "Human Resource Management System" adlı web programı geliştirmiş. Bu sistemin oluşumu, gelişimi ve sonrasında ürün haline gelme işlemleri ve resmi bilgiler adına kayıtlıdır.

Okuduğu üniversitede almış olduğum eğitim ve bilgi donanımım sayesinde gerçekleştirdiğim yazılımların yanı sıra Özel sektörde C,C++ ve C#, WPF, WCF WebServices ve Silverlight gibi çeşitli yazılım dillerine dayanan önemli projelerde görevlendirilmiş. 2010 Yılı Ekim ayı itibariyle Hacettepe Teknokent'te halen hizmet vermekte olan Ekstrem Bir Bil. İç ve Dış Tic. Ltd Şti firmasında yazılım uzmanı olarak çalışmış.

2013 Mart ayı itibariyle Bilkent Cyberpark'ta hizmet vermekte olan EES - Entegre enformasyon sistemleri firmasında yazılım uzmanı olarak Şubat 2014 tarihine kadar çalışmış.

2014 yılının şubat ayından sonra Cobix Ltd. Şti. firmasında Project Manager olarak görev almıştır.

Ayrıca özel sektörde T.C. ofisi Cobix Ltd. firmasının yöneticiliğine başlamıştır. T.C. Cobix Ltd. firmasında direktörlük süreci devam etmektedir.